НОВОБУДОВА ≠ ПЕРВИННЕ ЖИТЛО

Вітання! Сьогодні  трішки напишемо про поняття, які Ви зустрічаєте при пошуку квартири у новобудовах.

Наша справа (що очевидно з назви Новобуд Експерт) безпосередньо пов’язана з новобудовами. Сам термін «новобудова» сприймається майже стовідсотково як «нова будова». Фактично нова будівля, в якій ще ніхто не жив. Тому і власник квартири буде першим. Звідси і назва — первинне житло або «первинка».

Але попри близькість за змістом термінів «новобудова» та «первинне житло», вони не ідентичні.

НОВОБУДОВА ≠ ПЕРВИННЕ ЖИТЛО

Поговоримо про це явище докладніше.

Бачимо з практики, що більшість жителів Рівного, та і спеціалізовані сайти з продажу нерухомості, первинним житлом (новобудовою) називають усе житло, що побудоване пізніше 2000 року.

Ніби й логічно, помешкання дійсно нещодавно побудоване, але юридично ситуація інакша.

Первинне житло — це нерухомість, на яку не було оформлено права власності.

Вторинне житло в новозбудованих будинках, відповідно, вже «встигло» знайти своїх перших власників, якими можуть бути:

  • Фізичні особи. Часто це інвестори у будівництво або ж перші власники, які з різних причин все ж продають квартиру у новобудові.

  • Юридичні особи, наприклад, сам забудовник. Якщо, на момент здачі житла в експлуатацію, забудовник має непродані квартири, він оформляє право власності на себе.

Не тільки в Рівному, а й по всій Україні, непоодинокі ситуації, коли забудовник проводить розрахунки з підрядниками та іншими партнерами (постачальниками матеріалів тощо) квадратними метрами — квартирами.

 
Команда Новобуд Експерт, завдяки співпраці з такими підрядниками, продає житло в новозбудованих будинках за ціною, нижчою, ніж у забудовника. Це ще одна вагома перевага для шукача квартири в співпраці з нами.

Отож, підсумовуючи вищеописане, ви маєте пам’ятати, що, гортаючи оголошення на сайтах пошуку нерухомості, слово «новобудова» у заголовках має на увазі як квартиру безпосередньо від забудовника до моменту здачі в експлуатацію, так і квартиру у новозбудованому будинку, що має юридично оформленого власника.

А це означає: купуючи квартиру у «новоспеченій» будівлі, ви можете придбати вторинне житло, хоч до вас там ніхто і не жив. От такий парадокс.

Чи має це вас лякати? На нашу думку, якщо ви впевнені, що це житло вашої мрії, то наявність першого власника не є пересторогою до покупки, навіть навпаки, це ознака того, що квартира вже з правом власності, відсутній ризик її недобудови.

Телефонуйте 067-13-13-020 і ми допоможемо розібратися у всіх складнощах, щоб наблизити вашу зустріч з квартирою у новобудові.

Давайте дружити в соціальних мережах Facebook та Instagram

Ваш квартирний помічник Новобуд Експерт.