Різниця між балконом та лоджією

Дуже часто на практиці при підборі квартири у новобудовах Рівного одним з перших побажань клієнтів «Новобуд Експерт» є наявність балкону або лоджії.

Але практика демонструє, що більшість вважає ці поняття ідентичними.

Різниця між балконом та лоджією

Державні будівельні норми (ДБН), які є основними нормативними документами у галузі будівництва (містобудування та архітектури), зокрема

ДБН В.2.2-15-2005 трактує ці терміни так:

Балкон — виступаюча з площини стіни фасаду огороджена площадка, що служить для відпочинку влітку.

Лоджія — перекрите й обгороджене у плані з трьох боків приміщення, відкрите до зовнішнього простору або засклене, що служить для відпочинку влітку.

Тобто, балкон виступає за межі стін будівлі, а лоджія — «втоплена» у середину будинку.

Що й казати, лоджія вважається більш комфортним простором, теплішим, проте балкон розширює горизонти краєвиду.

Призначення та використання

Різниця між балконом та лоджією. новобудови рівне

Балкон обирають ті, кому важливо подихати свіжим повітрям, випити кави, споглядаючи світ навколо. Понад усім, пряма функція балконів — надати власнику помешкання можливість милуватися ще чимось, окрім стін квартири.

На жаль, дійсність дещо інша: більшість балконів у нашому місті або «зашиті», або їх господарі мають намір це зробити. Чомусь автори таких перетворень не зважають, що різноманітний дизайн скління балконів спотворює зовнішній вигляд фасаду будинків та міста в цілому.

Маємо надію, що законодавчо буде врегульовано відповідальність людей за такі зміни. З нашої практики: в сьогоденні забудовники Рівного передбачають неможливість власниками квартир вносити самовільні зміни у фасад будинку, прописуючи це  у договорі купівлі-продажу квартири.

 

квартири Рівне балкони
Приклад частини договору купівлі-продажу новобудови

Різниця між балконом та лоджією. новобудови рівне

 

Лоджія — простір для неквапливих посиденьок, споглядань заходів сонця чи світанків, вогнів міста. Тут приємно, загортаючись у ковдру, читати книгу або проводити час у обіймах близьких у будь-яку погоду.

В Україні, та й у Рівному, зокрема, існує усталена традиція використовувати ці простори виключно як комору або місце для сушки білизни, незважаючи на те, що і балкон, і лоджія з’явилися для розширення огляду з висоти. Також часто господарі квартир об’єднують основну кімнату з лоджією, щоб розширити житловий простір.

 

Як не перетворити балкон на звалище?

Різниця між балконом та лоджією. новобудови рівне

Обрати клієнту житло, що буде максимально наближене до ідеалу — основна задача для Новобуд Експерт. Тому ми ретельно визначаємо, що саме для вас важливіше, щоб, зокрема, вирішити проблему використання додаткових просторів за призначенням.

А поки поради при придбанні квартири у новобудові:

  1. Вважаєте, що однієї кімнати буде замало, або її квадратура менша, ніж хотілося — розглядайте ще інші варіанти планування або відразу більшу за розміром квартиру. Розширення площі за рахунок лоджії це не вихід.
  2. Додатковий простір для зберігання стане однозначною перевагою? Звертайте увагу на новобудови, де передбачені спеціальні комори, або оптимізуйте внутрішний простір квартири. Сьогодні більшість забудовників Рівного передбачає в житлових комплексах комірки для продажу.
  3. Важливо мати місце для сушки білизни? Можливо, варто купити сушильну машину, щоб звільнити огляд краєвиду від сорочок та простирадл? Уявіть, як чудово виглядає балкон або лоджія з кавовим столиком та вазонами у французькому стилі.

Вдалого Вам вибору!

І ще, друзі, долучайтесь до нас в соціальних мережах Facebook та Instagram

Ваш квартирний помічник Новобуд Експерт.